Ospravedlňujeme sa Vám, osobné prevzatie tovaru v našej predajni momentálne nie je možné. Tovar odosielame len poštou.

JERSEY Medical nepremokavá plachta s PU náterom šitá opačne

Výrobca: STACO

Materiál: 50% bavlna + 50% polyester + PU náter, guma
Farba:
Rozmer:
Neponúkame Váš rozmer? Nevadí, napíšte nám na admin@nepremokaveplachty.sk a my Vám pošleme cenovú ponuku priamo na Vami požadovaný rozmer.

Príplatkové služby:

Dostupnosť: Na objednávku do 5 prac. dní
Cena za kus: Zvoľte si rozmer.
Množstvo:

Celková gramáž je 180 g/m2 (+/-5%), z toho hladký jersey (tričkovina) je 100 g/m2 a polyuretán je až 80 g/m2.

Zloženie:
Vrchnú časť tvorí 100% špeciálne odolný polyuretánový náter.
Spodnú časť tvorí hladká, pevná a odolná pletenina jersey, ktorá je zmesou 50% bavlny a 50% polyesteru.

Tento materiál pri správnom dodržaní všetkých pokynov k jeho údržbe vydrží až 400 pracích cyklov.

Ukážka priedušnosti

Polyuretánový náter má takú vlastnosť, že neprepustí do Vášho matraca žiadnu tekutinu, avšak z Vášho matraca smerom von prepustí vzduch. Vrstva polyuretánu je nanášaná modernejšou technológiou výroby. Je tam takmer trojnásobne vyššia gramáž polyuretánu, než na všetkých ostatných výrobkoch. Preto je táto plachta vhodná aj na používanie s polyuretánovou, teda nepremokavou stranou na vrchu. Po ušpinení ju stačí umyť a netreba ju tak často prať.

Tieto plachty vhodné aj do veľmi namáhavých prevádzok – nemocnice, sanatóriá, hospice, hotely a iné ubytovacie zariadenia. Sú vysoko priedušné, pretože vďaka tejto technológii tam nie sú žiadne lepidlá, ktoré by bránili v cirkulácii vzduchu. Matrac pod nimi dýcha.

Je to napínacie jednovrstvové nepremokavé prestieradlo zložené z dezénu jersey (tričkovina), ktorý je tepelne spracovaný s nepremokavou vrstvou z polyuretánu a tým tvoria jeden celok. Nepremokavá plachta je na krajoch ukončená gumičkou. Napínacia gumička je všitá po celom obvode nepremokavej plachty.

Táto plachta je komplet celá nepriepustná, okrem zošívacích švíkov. Je vodeodolná aj zo všetkých štyroch bokov, nielen na vodorovnej časti a to aj v tých najväčších veľkostiach. Je ju možné prať až na 95 stupňov Celzia a sterilizovať až na 120 stupňov Celzia. Taktiež prestieradlo sa môže žehliť, ale len z pleteninovej – teda bavlnenej strany.

Materiál, z ktorého je plachta ušitá je veľmi pevný a nie je elastický. Prestieradlo je vhodné pre deti a aj pre dospelých, ktorí sa napríklad pomočujú.

Plachta je účinná bariéra proti roztočom, rôznym choroboplodným zárodkom a iným nečistotám. Ochránite si vaše matrace a zvýšite tak hygienickú úroveň svojho spiaceho lôžka. Výrobky sú šité z kvalitného certifikovaného a zdravotne nezávadného materiálu a sú vhodné aj pre najmenšie deti do 3 rokov.

Ošetrenie
Symbol Vysvetlenie
normálne pranie max. 95°C normálne pranie bielizne v práčke, max. teplota 95°C
nepoužívať avivážne prostriedky a ani ocot
nesmie sa bieliť nesmie sa bieliť prostriedkami uvoľňujúcimi chlór
môže sa sušiť v sušičke môže sa sušiť v bubnovej sušičke pri teplote sušenia max. 80 stupňov, avšak ak chcete, aby vám výrobok vydržal čo najdlhšie, odporúčame používať sušičku len v nevyhnutnom prípade
môže sa žehliť môže sa žehliť na nižšej teplote, ale len z vrchnej – teda z pleteninovej strany
nesmie sa chemicky čistiť nesmie sa chemicky čistiť, nesmú sa odstraňovať škvrny organickými rozpúšťadlami

Správne objednávanie plachty je také, že si premeriate spiacu časť matraca – teda jeho šírku a dĺžku a objednáte presne podľa toho. Nekupujte si menšiu a ani zbytočne veľkú plachtu.

Pri rozmere plachty do 60x120 je maximálna výška bočnice 17cm.

do 60x120 cm

Plachty vo veľkosti matraca do 60x120 cm sú šité maximálne na výšku vášho matraca cca 12 cm, pretože po ušití je celková výška plachty asi 17 cm. Takže pod matracom zostáva asi 5 cm.

Pri rozmere plachty do 80x180 je maximálna výška bočnice 19cm.

do 80x180 cm

Plachty vo veľkosti matraca do 80x180 cm sú šité maximálne na výšku vášho matraca cca 14 cm, pretože po ušití je celková výška plachty asi 19 cm. Takže pod matracom zostáva asi 5 cm.

Pri rozmere plachty nad 80x180 je maximálna výška bočnice 22cm.

nad 80x180 cm

Plachty vo veľkosti matraca nad 80x180 cm sú šité maximálne na výšku vášho matraca cca 17 cm, pretože po ušití je celková výška plachty asi 22 cm. Takže pod matracom zostáva asi 5 cm.

Ak máte vyšší matrac, zaškrtnite "Príplatok za zvýšený okraj plachty" pod políčkom "Rozmer" a uveďte nám túto výšku do poznámky v nákupnom košíku. Ušijeme pre Vás plachty tak, aby Vám to vyhovovalo. Zvýšenie okraja plachty je za príplatok 3€ za jednu plachtu. Prosíme Vás, zmerajte si výšku Vášho matraca skôr než uskutočníte objednávku. Nepriepustné plachty sa šijú individuálne na mieru zákazníka, nie je to sériová výroba.

V prípade, že Vám naše rozmery nevyhovujú, napíšte alebo zavolajte, pošleme Vám cenovú ponuku a vyrobí sa Vám akýkoľvek rozmer podľa Vašich potrieb.

Tieto nepremokavé plachty sa šijú pre Vás na objednávku, preto je potrebná platba vopred na účet. Odosielajú sa k Vám do 5 pracovných dní po dni pripísania Vašej platby na náš firemný účet.