Ospravedlňujeme sa Vám, osobné prevzatie tovaru v našej predajni momentálne nie je možné. Tovar odosielame len poštou.

Najčastejšie otázky o produktoch (FAQ)

Dokážete zabezpečiť aj rozmer, ktorý nemáte uvedený na stránke?

Ak sa to týka nepremokavých plachiet, nepremokavých návliečok, nepremokavých chráničov a teflónových obrusov tak áno. Toto sa šije všetko na objednávku priamo pre zákazníka. Nie je to sériová výroba, ale je to individuálne šitie.

Aký je rozdiel medzi nepremokavou plachtou s PU a nepremokavou plachtou s PVC?

Hlavný rozdiel je v tom, že na nepremokavých plachtách s PU vrstvou, ktoré my vyrábame a ponúkame, sa spiaci nepotí, lebo PU vrstva je priedušná, to znamená, že dovolí aby sa do matraca dostal vzduch ale zabráni prieniku tekutín. Nepremokavé plachty s PVC fóliou už neponúkame, pretože spiaci sa na takejto plachte mohol nadmerne potiť, lebo PVC fólia nedýcha, čiže neprepúšťa vzduch.

Aký je rozdiel medzi nepremokavou plachtou a nepremokavým chráničom?

Rozdiel je v tom, že nepremokavý chránič chráni len vodorovnú spaciu časť lôžka a nepremokavá plachta chráni aj boky matraca, pretože je ukončená gumičkou a tá je zahnutá až pod matracom. Naše ponúkané nepremokavé plachty sú šité tak, že sú celé, teda aj na bokoch plachty nepremokavé.

Aký je rozdiel medzi nepremokavým chráničom a nepremokavým DUO chráničom?

Rozdiel je v gramáži materiálu a v jeho zložení. Náš nepremokavý chránič je zložený z dvoch vrstiev a nepremokavý DUO chránič až z troch vrstiev, preto je aj drahší. DUO nepremokavý chránič má zo spodnej časti molton, takže laik ani na prvý pohľad nezistí, že sa tam nachádza nejaká nepremokavá vrstva, pretože tá je skutočne neviditeľná, lebo je v strede.

Ako správne zaobchádzať s nepremokavou plachtou?

Plachtu treba chrániť pred mechanickým poškodením. Po ušpinení ju odporúčame prať v pračke len šetrným spôsobom a pri maximálnej teplote, ktorá je uvedená na priloženom štítku. Taktiež je potrebné ju prať len v kvalitnom prášku a bez aviváže a akýchkoľvek ďalších čistiacich a bieliacich prostriedkov, pretože sa ich použitím môže polyuretánová vrstva zničiť. Plachtu by ste mali prať osobitne a vloženú vo vrecku na pranie. Žmýkať pri nižších otáčkach. Sušiť v sušičke len na nižšom stupni sušenia. Nikdy nesušiť na radiátore alebo na priamom slnku.

Ako sušiť plachty s polyuretánovou vrstvou?

Plachty s PU majú po vypratí komplikované sušenie, pretože sa polyuretán nedá poriadne vyžmýkať. Zároveň v štyroch rohoch (záhyboch) plachty sa môže držať voda, pretože plachta v pračke nemusí byť dobre uložená. Po vybratí plachty z pračky je vhodné nechať plachtu voľne stiecť, napríklad nad vaňou, a až potom položiť na sušič bielizne.

O niečo lepšie sa sušia nepremokavé chrániče a nepremokavé podložky, pretože tam je len vodorovná vrstva, ktorá skôr stečie, pretože sa nemá voda kde zbytočne držať. Najideálnejší stav pri sušení je pri DUO nepremokavom chrániči / podložke a pri DUO Comfort nepremokavom chrániči / podložke, kde je tkanina na vrchnej aj spodnej strane výrobku a preto sa lepšie vyžmýka, voda z neho nesteká a dá sa sušiť priamo na sušiči bielizne.