LETNÁ DOVOLENKA - od 12.7.2024 do 21.7.2024 čerpáme dovolenku.
Všetky zaplatené objednávky budú vybavené postupne až po dovolenke. Ďakujeme za pochopenie.

Nepremokavá metráž SMARTCEL™

Výrobca: EU
Materiál: 90% TENCEL™ (lyocell) + 10% Smartcel™ + PU záter
Farba:
Rozmer:

Štandardná výška matraca pri rozmere :

Zvýšenie okraja plachty: + INC_HEIGHT cm

Celková výška plachty: TOT_HEIGHT cm

Dostupnosť: Skladom
Cena za kus: Zvoľte si rozmer.
Množstvo:

Celková gramáž je 140g/m2, z toho na vrchnej strane Smartcel™ je 110 g/m2 a na spodnej strana je vrstva polyuretánu 30 g/m2.

Vrchnú časť tvorí zmes z 90% TENCEL™ (inak nazývaný aj lyocell, vyrábaný z rýchlorastúcich stromov) a 10% Smartcel™, spodnú časť tvorí 100% polyuretánový záter.

Smartcel™ je 100% prírodný materiál, obohatený o zinok.

Smartcel™ materiál je úplná novinka na našom trhu. Je to špeciálne vyvinuté vlákno s obsahom zinku. Najdôležitejšou výhodou zinku, ktorý sa nachádza v tomto vlákne je regeneračný, antibakteriálny a pachu zabraňujúci efekt.

TENCEL™ je exkluzívne 100% prírodné vlákno, omnoho jemnejšie a hladšie než bavlnené, veľmi príjemné na dotyk. Má výborné termoregulačné vlastnosti, v lete chladí a v zime hreje. Je to vlákno, ktoré absorbuje o 50% viacej vlhkosti než bavlnené vlákno ale zároveň sa omnoho rýchlejšie vysuší. Je odporúčané odborníkmi pre citlivú pokožku, zároveň je antialergické a zabraňuje množeniu baktérií.

Ponúkame vám možnosť kúpy nepremokavej metráže – plachtoviny pre tých zákazníkov, ktorí si chcú ušiť svoj výrobok sami doma podľa svojich predstáv.

Metráž spĺňa najprísnejší certifikát kvality a preto je vhodná aj pre detičky do 3 rokov.

Polyuretán (PU, PUL, PUR) na rozdiel od klasického PVC prepúšťa vzduch, takže výrobok ušitý z tohto materiálu je nepremokavý ale zároveň priedušný.
Táto nepremokavá froté metráž je vhodná napríklad pre nepremokavé plachty, nepremokavé chrániče, nepremokavé obliečky...

Taktiež je vhodná na rôzne prebaľovacie podložky alebo nepremokavé vrecia na plienky. Predáva sa po pol metroch, minimálny odber je však 1 meter. Cena je uvedená za 1 meter tejto nepremokavej metráže.

Šírka tohto materiálu je v nepremokavej časti až 200 cm.

Táto nepremokavá metráž sa môže prať v pračke šetrným spôsobom až na 60 stupňov. Perie sa bez aviváže a najlepšie vo vrecku na pranie. Nesmú sa používať žiadne bielidlá a ani iné čistiace a avivážne prostriedky. Iba kvalitný prací prášok.

Žmýkať je potrebné radšej len na nižších otáčkach, aby sa polyuretánová vrstva neoddelila od pleteniny. Môže sa sušiť v sušičke, avšak tiež len na nižšom stupni sušenia, tak ako všetky polyuretánové pleteniny. Sušičku však ak to nie je nutné, radšej nepoužívajte, skracuje životnosť nepremokavej polyuretánovej vrstvy. Nesušiť na radiátore alebo na priamom slnku. Metráž sa nežehlí.

Ošetrenie - symboly údržby (pracie symboly)

šetrné pranie max. 60°C šetrné pranie vo vrecku na pranie bielizne v práčke, max. teplota 60°C
mierne mechanické pôsobenie, mierne odstreďovanie, nepoužívať avivážne prostriedky
nesmie sa bieliť nesmie sa bieliť prostriedkami uvoľňujúcimi chlór
môže sa sušiť v sušičke môže sa sušiť v bubnovej sušičke pri nižšej teplote sušenia, avšak sušičky môžu spôsobiť skrátenie životnosti výrobku, takže ich odporúčame používať len v nevyhnutnom prípade
nesmie sa žehliť nesmie sa žehliť, naparovanie a spracovanie parou je neprípustné
nesmie sa chemicky čistiť nesmie sa chemicky čistiť, nesmú sa odstraňovať škvrny organickými rozpúšťadlami

Treba dávať pozor na mechanické prederavenie polyuretánovej strany metráže. Metráž je vhodná len do interiéru a nie do exteriéru.

Nepremokavá metráž je skladom. Odosielame ju do 2 pracovných dní po prijatí vašej platby na náš firemný účet.