NOVINKA v našej ponuke - exkluzívny elegantný nepremokavý prešívaný materiál Soft Touch.

BAMBUSOVÁ froté rovná nepremokavá plachta s PU záterom

Výrobca: STACO

Materiál: Bambusové froté + PU záter
Farba:
Rozmer:

Štandardná výška matraca pri rozmere :

Zvýšenie okraja plachty: + INC_HEIGHT cm

Celková výška plachty: TOT_HEIGHT cm

Neponúkame Váš rozmer? Nevadí, keďže sme priamo výrobca, napíšte nám na info@nepremokaveplachty.sk a my Vám pošleme cenovú ponuku priamo na Vami dopytovaný rozmer tohto produktu.
Dostupnosť: Zákazkové šitie na mieru do 5 prac. dní
Cena za kus: Zvoľte si rozmer.
Množstvo:

Celková gramáž je 155 g/m2, z toho bambusové froté je 130 g/m2 a polyuretán je 25 g/m2.

Zloženie:
Vrchnú časť tvorí veľmi kvalitné froté, ktoré je zložené z 80% bambusu a 20% polyesteru
a spodnú časť tvorí 100% polyuretánový záter. Polyester sa nachádza medzi vrstvou bambusu a vrstvou polyuretánu, takže spiaci na takejto plachte spí len na príjemne hebkej 100% bambusovej /akoby zamatovej/ časti. Polyester je z technilogického hladiska výroby froté materiálov nevyhnutný a nachádza sa v každom froté. Slučky, ktoré tvoria froté sú zo spodnej časti prepletené do polyesteru kvôli pružnosti a elasticite.

Bambusové vlákno patrí medzi novinky na trhu, je omnoho jemnejšie a hladšie než bavlnené, veľmi príjemné na dotyk. Má výborné termoregulačné vlastnosti, v lete chladí a v zime hreje. Je odporúčané odborníkmi pre citlivú pokožku, zároveň je antialergické a zabraňuje množeniu baktérií.

Plachta je úplne rovná - teda je bez gumičky.

Ako objednať správnu veľkosť rovnej plachty?

Ak chcete napríklad túto rovnú nepremokavú plachtu na rozmer matraca 60 x 120 cm, tak si treba k tomuto rozmeru pripočítať výšku matraca zo všetkých štyroch strán + zahnutie pod matracom, čiže ak máte výšku matraca 12cm a chcete mať 8cm pod matracom, tak celková veľkosť plachty je 60 + 12 + 12 + 8 + 8 = 100 cm šírka a 120 + 12 + 12 + 8 + 8 = 160 cm. V tomto prípade treba teda na matrac 60 x 120 cm objednať plachtu v rozmere 100 x 160 cm.

Prestieradlo z tohto bambusového materiálu je vhodné pre všetkých alergikov, astmatikov a ľudí s kožnými chorobami.

4 najdôležitejšie výhody bambusového vlákna:

1. Je extra jemné a hebké

Textil, ktorého základ je tvorený bambusovým vláknom vás prekvapí svojou jemnosťou, preto je ideálny napríklad pre všetkých alergikov a pacientov so psoriázou, akné, alebo citlivou pokožkou.

2. Je antibakteriálne a pohlcuje pachy

Je dokázané, že v bambuse sa nachádza prírodná látka "bambus kun", ktorá má antibakteriálne vlastnosti, čím sa rastliny ochraňujú počas rastu pred baktériami a plesňami. Vďaka tejto zložke má bambusové vlákno rovnaké vlastnosti ako samotná rastlina a preto dokáže zničiť takmer všetky baktérie, čím napomáha zníženiu množenia sa rôznych baktérií. Z tohto dôvodu je vhodný na výrobu textilu pre malé bábätká.

3. Je termoregulačné

Má veľmi dobrú schopnosť absorbovať z okolia vlhkosť a tým vyrovnávať teplotné rozdiely. Je 3 až 4-krát viac nasiakavejšie než bavlna a tak sa nelepí na pokožku ani vo veľkých horúčavách, kedy zostáva o minimálne 2°C chladnejšie než bavlnené vlákno. Túto schopnosť oceňujú hlavne pacienti s cukrovkou a ostatní, ktorí sa nadmierne potia.

4. Je ekologické

Bambus je výborným obnoviteľným zdrojom, pretože je najrýchlejšie rastúcou rastlinou na svete, ktorá dokáže vyrásť za jeden deň až 1m. Vlákno je v prírode 100% rozložiteľné. Vyrába sa špeciálnou patentovanou technológiou priamo z bambusových rastlín, ktoré sú pestované na farmách. Tento druh bambusu, z ktorého sa vyrába vlákno neslúži ako potrava pre pandy, preto sa ani jeho výrubom neničí potrava pre zvieratá. Je vhodné pre tých, ktorým záleží na budúcnosti našej planéty.

Ukážka priedušnosti

Polyuretánová vrstva umožňuje cirkuláciu vzduchu do Vášho matraca a taktiež z Vášho matraca smerom von. Neprepustí však tekutiny. Spiaci na takejto nepremokavej plachte sa nepotí a má pokojnejší spánok.

Vrchná časť tohto prestieradla sa nešmýka na spodnej časti prestieradla, pretože tvoria jeden celok.

Toto nepriepustné prestieradlo je veľmi hladké a veľmi príjemné na dotyk. Je jemnejšie než bavlnené froté.

Je vhodné pre deti a dospelých, ktorí sa napríklad veľa potia, pomočujú alebo raňajkujú v posteli.

Slúži taktiež ako bariéra proti roztočom a iným nečistotám, keď si chcete ochrániť Vaše matrace.

Plachty sú zdravotne nezávadné a sú vhodné aj pre najmenšie deti do 3 rokov.

Ošetrenie - symboly údržby (pracie symboly)

šetrné pranie max. 60°C šetrné pranie vo vrecku na pranie bielizne v práčke, max. teplota 60°C,
mierne mechanické pôsobenie, mierne odstreďovanie, nepoužívať avivážne prostriedky
nesmie sa bieliť nesmie sa bieliť prostriedkami uvoľňujúcimi chlór
môže sa sušiť v sušičke môže sa sušiť v bubnovej sušičke pri nižšej teplote sušenia, avšak sušičky môžu spôsobiť skrátenie životnosti výrobku, takže ich odporúčame používať len v nevyhnutnom prípade
nesmie sa žehliť nesmie sa žehliť, naparovanie a spracovanie parou je neprípustné
nesmie sa chemicky čistiť nesmie sa chemicky čistiť, nesmú sa odstraňovať škvrny organickými rozpúšťadlami

Správne objednávanie plachty je také, že si premeriate spiacu časť matraca – teda jeho šírku a dĺžku a k tomu si pripočítate ešte toľko, koľko potrebujete na bočné strany matraca a na založenie pod matrac.

V prípade, že Vám naše rozmery nevyhovujú, napíšte alebo zavolajte, pošleme Vám cenovú ponuku a vyrobí sa Vám akýkoľvek rozmer podľa Vašich potrieb.

Tieto nepremokavé plachty sa šijú pre Vás na objednávku, preto je potrebná platba vopred na účet.

Odosielajú sa k Vám do 5 pracovných dní po dni pripísania Vašej platba na náš firemný účet.

Šírka našej metráže je 200 cm.